Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SPOTKANIE Z PROF. JOANNĄ SENYSZYN - KOLUSZKI 8.12.2012r.

dodano 2012-12-09 01:08 w kategorii: Powiatowe

 

W dniu 8 grudnia br./ sobota/ o godz. 16.00 w siedzibie Biblioteki Powiatowej w Koluszkach odbyło się spotkanie z Panią  Prof. Joanną SENYSZYN - Eurodeputowaną Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Parlamentu Europejskiego, Wiceprzewodniczącą SLD.
Na spotkanie  zorganizowane przez  struktury SLD Powiatu Łódzkiego Wschodniego, a dokładnie Andrzeja KUNKĘ - Wiceprzewodniczącego SLD Powiatu Łódzkiego Wschodniego przybyło wiele zainteresowanych osób, jak i także mieszkańców Koluszek.

Tematem spotkania była przyszłość Polski w Europie.

Na spotkaniu Pani Prof. Joanna SENYSZYN mówiła o możliwościach rozwoju Unii Europejskiej, perspektywie na przyszłość oraz nowym budżecie unijnym na lata 2014-2020.

Ponadto, Pani Prof. SENYSZYN odniosła się także do spraw bytowych Polaków w Unii Europejskiej i podzieliła się swoimi uwagami na temat złych rządów Platformy Obywatelskiej w sektorze polityki społecznej gdzie blisko
10 milionów Polaków może być zaliczonych do grupy osób jako „wykluczeni społecznie”. Najczęstszymi powodami takiej sytuacji są: bezrobocie, brak środków finansowych do życia. 

 

Uczestnicy spotkania zadawali Pani Prof. SENYSZYN wiele pytań. Do najczęstszych należy zaliczyć te o złą politykę w służbie zdrowia, w szczególności możliwości dostania się do lekarzy specjalistów, brak świadczeń medycznych oraz czasami niezrozumiałe kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.
 

Podczas spotkania Eurodeputowana została mile zaskoczona przez jedna z uczestniczek, która specjalnie dla Pani Prof. SENYSZYN napisała krótki wiersz, a następnie na forum osobiście ten wiersz wyrecytowała. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż Pani Joanna SENYSZYN była bardzo mile zaskoczona.
Po serii pytań, które były zadawane z sali oraz udzieleniu na nie odpowiedzi Eurodeputowana wręczyła wszystkim obecnym na spotkaniu świąteczno-mikołajkowe prezenty w postaci antystresowego serca, długopisów oraz kalendarzy ściennych na 2013 rok.

 

Tym miłym akcentem zakończyło się spotkanie Pani Prof. Joanny SENYSZYN z mieszkańcami Koluszek.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.